تبلیغات

و...آبادی - و...آبادی:بد حجابی آثار و تبعات

و...آبادی
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

کد دعای فرج برای وبلاگ

خوش آمدید***سلام دوستان ضمن تشكر از نظرات شما عزیزان بر اساس نظرات ارسالی این وبلاگ از این پس به صورت اختصاصی مسائل اعتقادی را مطرح خواهد نمود ، جهت تكمیل مطالب منتظر نظرات و سوالات سازنده شما هستیم

لینکدونی

دوستان برای تبادل لینك،لینك خود را در قسمت لینك روزانه قرار دهید.در صورت عدم تبادل لینك شما حذف میشود

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • پرتال جامع فرهنگی اطلاع رسانی راسخون جمهوریت:http://www.nakhlestan.org/userfiles/image/88-F3/republic_logo.jpg کاریکاتور و طنز سیاسی آقا مهدی

  حاج رضوان

و...آبادی:بد حجابی آثار و تبعات

بدحجابی؛ آثار و تبعات

مصطفی بخشی

و...آبادی:"حجاب" از جمله هنجارهایی است كه اگرچه مربوط به فرد و نوع دیدگاه اوست، اما به جهت اثرات اجتماعی آن اهمیتی فراتر از موضوع فردی پیدا كرده و در قالب فرهنگ اجتماعی نمود پیدا می‌كند. حجاب در جوامع مختلف ابعاد گوناگونی دارد، اصولا در جوامع شرقی و به خصوص جوامع دینی به دلیل نقش فرهنگی آن و وجود حد و مرز آزادی ها، بیشتر مورد توجه قرار دارد، اما در جوامع غربی به دلیل حد بالای آزادی جنسی، فردی و اجتماعی، حجاب مساله‌ای غریب جلوه نموده و حتی با آن به مبارزه و مقابله می پردازند.

در جامعه ما حجاب از آنجا كه موضوعی دینی و شرعی است از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و عدم توجه به آن تبعات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی سیاسی را به دنبال دارد. دستورات صریح دینی ما بر حفظ حجاب زنان كه تقریبا نیمی از جمعیت جامعه را تشكیل می دهند تاكید دارد و از آنجا كه در تنظیم روابط زن و مرد نقش دارد، می توان حجاب را به همه افراد جامعه مربوط دانست.

دستورات و فرامین الهی همگی بر پایه فلسفه مشخص و معقول استوارند كه عقل ناقص بشر را تنها راه بر برخی از آنهاست، اما آنچه تحقیقا می توان به عنوان فلسفه حجاب ذكر كرد آثار فردی و اجتماعی آن است. مصونیت زن در مقابل نگاه هرزه مردان هوسباز و به تبع آن احساس امنیت روانی برای او و در نهایت ارتقاء امنیت و آرامش روانی جامعه، افزایش قدر و منزلت زن در خانواده و اجتماع، استحكام بنیاد خانواده و به دنبال آن استحكام و استواری جامعه، كاهش گناه و بی‌بندوباری و... از جمله آثار مثبت رعایت حجاب می باشد.

اما آنچه امروز در اجتماع ما اعم از فساد و بی بندوباری و هرزه گی شاهد هستیم، مربوط به آن تعداد از افراد جامعه است كه با سهل انگاری و یا عمدا با زیر پا گذاشتن حدّ و حدود شرعی و هنجارهای جامعه، چهره جامعه اسلامی را خدشه دار نموده اند. بدون شك بی اعتنایی به پدیده بدحجابی در جامعه و گذشتن از كنار رشد روزافزون آن پی آمدهای ناگواری به همراه دارد كه در حال حاضر نیز شاهد برخی از این پی آمدها هستیم.

بی بندوباری جنسی، گسترش فحشاء و فساد اخلاقی، فروپاشی بنیان خانواده، افزایش طلاق، تنوع طلبی جنسی، كاهش امنیت روانی جامعه به خصوص جوانان، افزایش سن ازدواج، افت تحصیلی و آموزشی جوانان، تضعیف اعتقادات دینی و... همه از تبعات ناگوار بدحجابی است كه متاسفانه امروز در جامعه شاهد آن هستیم و بیشتر آن نتیجه اِعمال سیاست ها و رویكردهای خاص 16 ساله "سازندگی" و "اصلاحات" است. از سوی دیگر بدحجابی باعث خواهد شد تا فرهنگ بیگانه با شدت هرچه تمامتر فرهنگ ایرانی اسلامی ما را مورد هجوم قرار داده و اهداف شوم دشمنان نظام مقدس و انقلاب اسلامی علیه كشور را محقق سازد.

سال های پس از دفاع مقدس رهبر فرزانه انقلاب با هوشیاری تمام به موضوع تهاجم فرهنگی با تعبیر "شبیخون فرهنگی" اشاره فرمودند، ولی به دلیل رویكردهای دولت وقت به خصوص رویكردهای اقتصادی دوران موسوم به "سازندگی"، این مهم و موضوع "ارزش ها"ی انقلاب و نظام اسلامی مغفول ماند و حتی با سیاستهای اقتصادی و سیاسی و فرهنگی آن دوران عملا به محاق رفت. پس از آن نیز دوران 8ساله موسوم به "اصلاحات" فرا رسید كه طی آن "آزادی" از نوع "بی بندوباری" توسط دولت اصلاحات ترویج یافت و تئوری پردازان و رسانه های این جریان و نیز دستگاه متولی امر فرهنگ و مسئولین تسامح گر و تساهل گر آن عملا مروّج "ضد ارزش ها" و "بی بندوباری ها"ی ضد اسلامی شدند و پدیده شوم "بدحجابی" به طرز وحشتناكی در این دوران گسترش یافت تا جائی كه این رویكردها موجب شد تا مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی در تمام رای گیری ها و انتخابات سال های اخیر به شدت این جریان را از صحنه سیاسی كشور حذف نمایند تا دین و ایمان جوانان خود و تتمه باقی مانده اعتقادات برخی جوان‌های سهل انگار نیز به دست آن جریان بر باد نرود.

امروز از دولت اصولگرا و رئیس جمهور مكتبی آن كه تمام تلاش خود را مصروف به احیاء ارزش ها و آرمان های انقلاب و اسلامی نموده اند انتظار می رود نسبت به ناهنجاری های فرهنگی به خصوص "بدحجابی" واكنش نشان داده و برای جلوگیری از تبعات ناگوار آن اقدام اساسی صورت دهند. البته حواله كردن موضوع صرفا به "كار فرهنگی" و عدم برخورد قهری در جای مخصوص خود با این موضوع تنها به بیشتر شدن مشكل كمك می كند. برخی در جامعه هستند كه عملا به دلیل تضاد با آرمان ها و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی، با تبعیّت از اهداف دیكته شده دشمنان نظام به دنبال گسترش "بدحجابی" در جامعه و شكستن عمدی هنجارهای اسلامی هستند. آنها با كپی برداری از مدل لباس ها و آرایش های هرزه های غربی از طریق ماهواره، اینترنت و ... در جامعه اسلامی وارد شده و با نمایش خود در معرض دیدگان عمومی، عفت و امنیت اخلاقی جامعه را زیرپا می گذارند. نمونه آن باند دستگیر شده ای است كه عملا اعتراف به دریافت وجه برای نمایش زننده و بدحجاب خود در شهر مذهبی قم نموده اند.

لذا لازم است در كنار كار فرهنگی میان مدت و بلند مدت، نسبت به برخورد قهری با افرادی كه عمدا چهره اسلامی جامعه را خدشه دار كرده و باعث اخلال در امنیت و آرامش روانی جوانان و شهروندان می شوند اقدام موثر صورت پذیرد.

در این خصوص مقام معظم رهبری كه بارها در فرمایشات راهگشای خود نسبت به موضوعات فرهنگی موضع گیری صریح داشته اند نیز در جمع فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی فرمودند: "باید در مقابل کج روی و عمل مفسدانه فردی، اجتماعی، و سیاسی بطور قاطع برخورد شود. در برخورد با برخی افراد که تعمداً یا از روی بی توجهی چهره جامعه را از لحاظ دینی، نجابت و عفاف خارج می کنند نیز باید برخوردی قوی و صحیح انجام شود."

و این كلام فصل الخطابی است كه می بایست بدون تعلل مورد نظر دولت، قوه قضائیه و دستگاه‌های مسئول به خصوص نیروی انتظامی قرار گیرد تا انشاءالله در آینده نزدیك شاهد زدوده شدن جلوه های ناپاك و آلوده ناشی از"بدحجابی" در سطح جامعه باشیم، كه رفع این معضل موجب كاهش فساد و فحشاء و گناه در جامعه شده و رفع دغدغه مردم مؤمن و انقلابی، مسئولین متعهد و علماء و اولیای الهی و هم چنین دفع بلاهای الهی را در پی خواهد داشت و تلالؤ "حجاب فاطمی" و آثار و بركات آن بیش از پیش در جامعه اسلامی جلوه گری خواهد نمود.

درباره وبلاگ

آبادی بتخانه ز ویرانی ماست
جمعیت کفر از پریشانی ماست
اسلام به ذات خود ندارد عیبی
هر عیب که هست از مسلمانی ماست

مدیر وبلاگ : احسان نیك ورز

آخرین پست ها

جستجو

page rank google پیج رانك گوگل این وب

نظرسنجی

 • شما خواهان چه نوع مطالبی می باشید؟نویسندگان

ساعت فلش برای وبلاگ و سایت

pluginspage="http://r.office.microsoft.com/r/rlidFPGetFlash?clid=1033&ver=12&app=spdesign.exe" type="application/x-shockwave-flash" name="obj1" quality="High" style="width: 150px; height: 30px" menu="false" />
سیستم افزایش آمار میهن لینك