تبلیغات

و...آبادی - و...آبادی: اسرائیل در معادلات ما نیست

و...آبادی
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

کد دعای فرج برای وبلاگ

خوش آمدید***سلام دوستان ضمن تشكر از نظرات شما عزیزان بر اساس نظرات ارسالی این وبلاگ از این پس به صورت اختصاصی مسائل اعتقادی را مطرح خواهد نمود ، جهت تكمیل مطالب منتظر نظرات و سوالات سازنده شما هستیم

لینکدونی

دوستان برای تبادل لینك،لینك خود را در قسمت لینك روزانه قرار دهید.در صورت عدم تبادل لینك شما حذف میشود

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • پرتال جامع فرهنگی اطلاع رسانی راسخون جمهوریت:http://www.nakhlestan.org/userfiles/image/88-F3/republic_logo.jpg کاریکاتور و طنز سیاسی آقا مهدی

  حاج رضوان

و...آبادی: اسرائیل در معادلات ما نیست

احمدی نژاد : اسرایئل در معادلات ما نیست


 

دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهوری درگفت و گویی با چارلی رز مجری یکی از پر بیننده ترین برنامه های شبکه تلویزیونی پی بی اس آمریکا تصریح کرد که باراک اوباما نباید تسلیم فشارها شود.
و...آبادی: وی اظهارداشت در زمان حاضر بدبینی نسبت به اوباما در ایران خیلی زیاد است و اوباما نباید تسلیم فشارها شود. او باید تصمیم بگیرد و عمل کند چرا که او رییس جمهوری آمریکا است.
 
رییس جمهوری در بخش دیگری ازاظهاراتش گفت: تسلیحات اتمی بزرگترین خطری است که جهان را تهدید می کند.
 
دکتر احمدی نژاد افزود: جمهوری اسلامی ایران برای خلع سلاح , جلوگیری از اشاعه و ساخت دنیای پر از آرامش راهکارهای عملی دارد و دارای تحلیل روشنی از علت نا امنی است.
 
وی درجواب سوالی درخصوص مبادله سوخت گفت: ما یک راکتور داریم که رادیو دارو تولید و نیاز به مصرف سوخت 20 درصدی دارد.
 
رییس جمهوری اظهارداشت: طبق قانون از آژانس خواستیم که سوخت بدهد اما آنها بر خلاف قوانین گفتند سوخت را معادل سوخت کم غنی شده شما می دهیم.
 
وی افزود: آنها بعدها شروطی گذاشتند که درست نبود زیرا فروشنده نباید شرط بگذارد , آنها شرط گذاشتند و حتی در تبلیغات خود هم گفتند که ما می خواهیم اورانیوم را از ایران خارج کنیم تا بمب نسازند!
 
دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: ما آماده مبادله سوخت هستیم اما مبادله باید با توافق باشد.
 
وی در جواب سوالی درباره اینکه ایران قبلا در این باره توافق کرد,گفت: هر کاغذی که نماینده ای از ایران در هر جا امضا کرده , ما قبول داریم اما هیچ توافقی امضا نشده است.
 
رییس جمهوری اظهارداشت: ما فکر می کنیم راه حل میانه ای را می توان برای این موضوع جستجو کرد و ما پیشنهاداتی داده ایم که باید گفت و گو کنیم و جزئیات آن را معین سازیم.
 
دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: توافق باید دوجانبه باشد ما موافقیم که مبادله سوخت انجام گیرد و به عبارتی ما موافقیم که سوخت 3 و نیم درصدی بدهیم و سوخت 20 درصدی بگیریم و حق الزحمه آن را هم بپردازیم اما جزئیات فنی دارد که کارشناسان باید با هم گفت و گو کنند.
 
رییس جمهوری افزود: توجه داشته باشیدکه ایران هم اکنون و پس از آنکه آنان حاضر نشدند سوخت 20 درصدی بدهند , خودشروع به تولید این سوخت کرده و ما درحقیقت مبادله را برای یک شروع همکاری می خواهیم.
 
وی گفت: برخی می گویند یا باید با ما معامله کنید و یا اینکه شما را تحریم می کنیم و این نظم نوین جهانی شده است.
 
وی در جواب سوالی در خصوص اظهارات ضد ایرانی کلینتون گفت: خانم کلینتون صحبت های زیادی می کنند و ما حتما نباید درباره اظهارات ایشان واکنش نشان دهیم ، ایشان باید سندی بدهند که ما با آژانس همکاری نکرده ایم.
 
رییس جمهوری افزود: طبق مقررات آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ عضوی نمی تواند علیه عضو دیگری ادعا کند.
 
وی گفت: آژانس 6 سوال قانونی از ما پرسید و ما نیز به هر شش سوال آن پاسخ دادیم و تاییدیه آنها را هم گرفتیم.اما آژانس از ما می خواهد که به ادعاهای بدون سند آمریکا جواب دهیم و ما هم تعهدی به آژانس نداده ایم که هر دولتی , هر ادعایی رامطرح کرد , جواب دهیم.
 
دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: واقعا فکر می کنید اگر ایران اورانیوم را بفرستد و سوخت 20 درصدی بگیرد مسایل حل می شود و اظهارات خانم کلینتنون پایان می گیرد.
 
رییس جمهوری افزود: خانم کلینتون دشمن ایران است ومواضع او کاملا روشن است.
 
وی گفت: اگر بخواهیم مشکل را حل کنیم باید ریشه آن را حل کنیم و این با قانون و عدالت می شود نه با سر و صدا .
 
دکتر احمدی نژاد افزود: اسرائیل این همه بمب اتم را از کجا آورده است.؟
 
وی در جواب سوالی درباره همکاری ایران و آژانس گفت: همه تاسیسات اتمی ایران زیرنظر آژانس است اما آیا یکی از تاسیسات آمریکا هم تحت نظارت آژانس هست؟
 
رییس جمهوری افزود: ما از خلع سلاح جهانی استقبال و اعلام کرده ایم مخالف بمب هستیم و وظایف قانونی را هم انجام داده ایم و آماده ایم راه خلع سلاح را هم نشان دهیم.
 
دکتر احمدی نژاد اظهارداشت: چطور می شود کشوری که بمب دارد و از آن استفاده کرده , خطر ندارد اما آن کشوری که ندارد و برخی ادعا می کنند که ممکن است به سمت آن حرکت کنند , خطر معرفی می شود. این را جامعه بین المللی نمی پذیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: آمریکا 10 هزار بمب اتم داد ،کدام خطر است آمریکا و یا ایران که مدعی هستند ممکن است بمب بسازد و خطر شود. معلوم است این موضع سیاسی است.
 
رییس جمهوری گفت: خطرآن کشوری است که اکنون بمب اتم دارد.
 
وی گفت: جامعه بین المللی هم آمریکا و متحدان آن نیست , کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و گروه های مختلف منطقه ای و بین المللی از ایران حمایت کرده اند.
 
رییس جمهوری افزود: با متهم کردن ایران , مشکلات خانم کلینتون حل نمی شود.
 
دکتر احمدی نژاد اظهارداشت: ایران نمی خواهد بمب اتم درست کند و این در مذهب و جزو اعتقادات ما است.
 
وی درادامه به نفوذ آمریکا بر آژانس اشاره کرد و گفت: آژانس تحت فشار دولت آمریکا است و معلوم است چرا آژانس یک گزارش از بمب های اتمی آمریکا نمی دهد.
 
مجری این شبکه تلویزیونی در ادامه پرسید که ایران و آمریکا هر دو کشورهای قدرتمندو بزرگ هستند چطور می توانید با هم همکاری کنید؟
 
رییس جمهوری پاسخ داد: اعتماد با گفت و گو ایجاد می شود به نظر من مشکل , مسایل داخل آمریکا است. اگر مشکل داخل آمریکا حل شود, مشکل دو کشور هم حل خواهد شد.
 
وی افزود: کسانی در درون دولت آمریکا نمی خواهند روابط بین دو کشور ایجاد شود, برخی از اعضای شورای امنیت هم همینطور است اینها عده ای تندرو هستند که منافع خود را در درگیری می دانند.
 
رییس جمهوری افزود: اوباما فرصت تاریخی و شاید هم آخرین فرصت برای آمریکا باشدکه روابط خود را با جهان اصلاح کند.
 
وی گفت: ما فرصت های زیادی به اوباما دادیم اما گروهی هستند که اوباما را به نقطه ای می خواهند برسانند که به جای همکاری وارد مسیر صدور قطعنامه علیه ایران کند.
 
دکتر احمدی نژاد افزود: اوباما با شعار تغییرات آمد و به محضی که وارد شرایطی شود که شبیه دوران بوش باشد , در حقیقت دوران او تمام است و شکست خورده است.
 
رییس جمهوری گفت: اوباما و هیچ کشوری نمی تواند به ایران ضربه بزند . ما از درگیری استقبال نمی کنیم اما در عین حال با تحریم 30 ساله آمریکا هم عادت کرده ایم.
 
"به عبارتی ما نگران تحریم نیستیم چرا که اساسا تحریم قابل اعمال نیست .در دنیای تجارت آزاد , تحریم یعنی چه ؟ "
 
وی افزود: تحریم مهم نیست ما می گوییم تقابل و درگیری بد است. زیرا به دنبال دنیای پر از دوستی هستیم .
 
وی افزود: برای اینکه ببینید تهدید کدام است ببینید نیروهای نظامی کدام کشور در کنار مرزهای کدام کشور است.
 
رییس جمهوری گفت: ما از آمدن اوباما استقبال کردیم و گفتیم اگر بخواهند تغییری ایجاد کنند , کمک می کنیم.
 
دکتر احمدی نژاد افزود: ما با بمب اتم مخالفیم و نمی سازیم. اگر بخواهیم بسازیم مطمئن باشید آن قدر شجاعت داریم که بگوییم و از کسی هم نمی ترسیم. وقتی می گوییم نمی سازیم یعنی نمی سازیم.
 
وی گفت: با طرح این موضوعات غیرمنطقی و بازی های سیاسی هم مشکل حل نمی شود.
 
رییس جمهوری افزود: مساله هسته ای ایران یک مساله سیاسی است و اگر بنا است همکاری شود باید صادقانه عمل شود و دولت آمریکا روش خود را عوض کند چرا که این روش شکست خورده است.
 
وی در جواب سوالی درباره تهدیدهای نظامی اسرائیل علیه ایران گفت: اسرائیل که به حساب نمی آید. اسرائیل اساسا در معادلات ما نیست. چه کسی می خواهد حمله کند , جنگی در کار نیست و ما به جنگ فکر نمی کنیم ما به صلح , دوستی و همکاری فکر می کنیم.

درباره وبلاگ

آبادی بتخانه ز ویرانی ماست
جمعیت کفر از پریشانی ماست
اسلام به ذات خود ندارد عیبی
هر عیب که هست از مسلمانی ماست

مدیر وبلاگ : احسان نیك ورز

آخرین پست ها

جستجو

page rank google پیج رانك گوگل این وب

نظرسنجی

 • شما خواهان چه نوع مطالبی می باشید؟نویسندگان

ساعت فلش برای وبلاگ و سایت

pluginspage="http://r.office.microsoft.com/r/rlidFPGetFlash?clid=1033&ver=12&app=spdesign.exe" type="application/x-shockwave-flash" name="obj1" quality="High" style="width: 150px; height: 30px" menu="false" />
سیستم افزایش آمار میهن لینك