تبلیغات

و...آبادی - و...آبادی:حمله در وضعیت دفاع

و...آبادی
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

کد دعای فرج برای وبلاگ

خوش آمدید***سلام دوستان ضمن تشكر از نظرات شما عزیزان بر اساس نظرات ارسالی این وبلاگ از این پس به صورت اختصاصی مسائل اعتقادی را مطرح خواهد نمود ، جهت تكمیل مطالب منتظر نظرات و سوالات سازنده شما هستیم

لینکدونی

دوستان برای تبادل لینك،لینك خود را در قسمت لینك روزانه قرار دهید.در صورت عدم تبادل لینك شما حذف میشود

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • پرتال جامع فرهنگی اطلاع رسانی راسخون جمهوریت:http://www.nakhlestan.org/userfiles/image/88-F3/republic_logo.jpg کاریکاتور و طنز سیاسی آقا مهدی

  حاج رضوان

و...آبادی:حمله در وضعیت دفاع

بررسی پیشنهادهای یازده‌گانه احمدی‌نژاد در دوئل موفق با امریكا
حمله در وضعیت دفاع

و...آبادی:- پیشنهادهای دكتر احمدی‌نژاد در كنفرانس بازنگری NPT باعث غافلگیری آمریكا و متحدان غربی این كشور شد. در حالی كه ایالات متحده خود را آماده می كرد، به عنوان متكلم وحده هر آنچه را كه می پسندد، بر زبان آورد تا دیگران بنویسند، ناگهان خود را در وضعیتی می یابد كه یا باید مانند سال 2005 قید اصلاحات مورد نیازش در پیمان منع گسترش را بزند و یا مانند بسیاری دیگر از پیمان‌ها و عهدنامه‌های بین المللی از اهرم قدرت و استفاده مستقیم از زور استفاده كند.

اما هیلاری كلینتون در حالی از ابهام بر فراز برنامه هسته ای ایران سخن گفت كه كشورش نمی تواند به این سوال پاسخ دهد كه چرا به ماده 6 عمل نشده و آمریكا، كشورهای ندار(Haves Not) را برای مطالبات بیشتر در رژیم منع گسترش هدف قرار داده است. اگرچه امروزه كمترین تردیدی باقی نمانده است كه آمریكا از این رژیم ها به عنوان ابزارهایی برای بسط سلطه و تعمیق آن استفاده می كند.

در چنین فضایی، محمود احمدی‌نژاد با طرح پیشنهادهای یازده گانه ابتكار عمل را به دست گرفت و به اعتراف رسانه های غربی برنده دوئل با امریكا بود. توجه به این پیشنهادها جامع بودن آنها را به خوبی نشان می دهد. پیشنهاد 11 ماده ای رئیس‌جمهور ایران كه با تاكید بر خلع سلاح آماده شده، به ابزاری برای راستی آزمایی آمریكایی ها تبدیل شده است.

در بند 1 این پیشنهاد آمده است: اصلاح و تکمیل N.P.T: این پیمان باید به D.N.P.T (معاهده خلع سلاح و عدم اشاعه سلاح‌های هسته ای) تغییر یابد و خلع سلاح در محور ماموریت‌های آن و با سازوکارهای روشن، الزام‌آور، موثر و با تضمین‌های مطمئن بین‌المللی تعبیه شود.

این همان موضوعی است كه امریكایی ها در برابر آن سكوت اختیار می كنند و در تلاش‌اند تا از آن سخنی به میان نیاید در حالی كه جمهوری اسلامی همان را هدف قرار داده است. هیچ یك از معاهدات كنترل تسلیحات منعقده بین آمریكا و روسیه (از دوران اتحاد شوروی) را نمی توان در جهت خلع سلاح دانست.

در بند 2 آمده است: تشکیل یک گروه مستقل بین‌المللی برای تهیه دستور العمل اجرایی ماده 6 معاهده N.P.T و برنامه‌ریزی و نظارت کامل بر خلع سلاح اتمی و جلوگیری از اشاعه با اعطای اختیارات کامل از سوی مجمع عمومی. این گروه به گونه ای عمل کند که همه کشورهای مستقل در مدیریت کار، مشارکت مؤثر داشته باشند و به نحوی که با تعیین یک ضرب الاجل دارنندگان سلاح های اتمی در یک برنامه زمانی معین تمام سلاح های اتمی امحا کنند.

با توجه به اینكه رژیم های نظارتی به گونه ای طراحی شده اند كه به عنوان ابزاری برای جاسوسی آمریكایی ها عمل نموده اند؛ تشكیل یك گروه بین المللی با شركت همه كشورها و به خصوص با قید تعیین زمان برای خلع سلاح، هم باعث جلوگیری از استفاده ابزاری كشورهای غربی می شود و هم جلوی كلی گویی آنها در باره خلع سلاح در آینده نامعلوم را می گیرد.

در بند 3 آمده است: ارائه تضمین های جامع امنیتی و الزامآورِ حقوقی، بدون تبعیض و بدون شرط تا حصول خلع سلاح کامل از ناحیه دارندگان سلاح هسته ای.

در حالی كه آمریكایی ها همواره خود را در مقام بازخواست كننده قرار می دادند این بار باید در باره تعهداتشان تضمین های كافی ارائه دهند. این مهم باعث جلوگیری از منحرف شدن موضوع در پهنه لفاظی های حقوقی می شود كه آمریكایی ها در انجام آن به تبحر رسیده اند.

در بند 4 آمده است: توقف فوری هرگونه تحقیق و توسعه و نوسازی سلاح های هسته ای و تاسیسات مربوطه و طراحی راستی آزمایی توسط گروه مندرج در پیشنهاد 2.

با توجه به اینكه بسیاری از آزمایش های نظامی در آزمایشگاه های مدرن انجام می شود و به همین دلیل در حالی كه در ظاهر شاهد انجام هیچ آزمایش هسته ای نیستیم به یك بار با انبوهی از سلاح های جدید مواجه می شویم. این مهم باعث سد كردن این گونه تخطی ها با ناظران بین المللی و نه ناظران انحصاری می شود.

در بند 5 آمده است: تدوین دستورالعمل الزامآور حقوقی برای ممنوعیت کامل تولید، انباشت، ارتقاء، اشاعه، حفظ، نگهداری و استفاده از سلاح هسته‌ای.

بسیاری از نظریه پردازان روابط بین الملل خلع سلاح را ایده آلیستی و دور از دسترس می دانند. با عمل به این بند تعداد سلاح ها در مرحله كنونی متوقف شده و راه برای خلع سلاح واقعی در جهان هموار می شود.

در بند 6 آمده است: تعلیق استفاده کنندگان و تهدیدکنندگان به سلاح هسته‌ای از عضویت در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی. تا کنون حضور و فشار آنان و تسلط سیاسی بر آژانس مانع از انجام وظایف قانونی خصوصاً در مواد 4 و 6 اساسنامه و موجب انحراف آژانس از انجام مأموریت‌های قانونی شده است. به خصوص دولت امریکا که علاوه بر اقدام اتمی علیه ژاپن، در جنگ عراق نیز از اورانیوم ضعیف شده استفاده کرده است، چگونه می تواند عضو شورای حکام باشد؟

بند 6 بسیار مهم است. در بیش از شش دهه گذشته همواره شاهد تغییر مكان شاكی و متهم بوده ایم. آمریكا كه بزرگترین تهدید جهانی است و بزرگترین ارتش را فراهم آورده از تهدید جهانی سخن می گوید. این كشور چنین صلاحیتی نداشته و تا زمانی كه با عمل و نه شعار تعهد خود را به خلع سلاح نشان ندهد حق تهدید كردن دیگران را ندارد و باید منزوی شود.

در بند 7 آمده است: قطع هرگونه همکاری هسته‌ای با کشورهای غیر عضو معاهده N.P.T و تدوین اقدامات تنبیهی موثر علیه کشورهایی که به همکاری خود با غیر اعضاء ادامه می دهند.

ای بند به طور آشكار رژیم صهیونیستی و ایالات متحده را هدف گرفته است. درحالیكه رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح در خاورمیانه است همواره از عدم گسترش سلاح های هسته ای در منطقه و خاورمیانه عاری از سلاح سخن می گوید و آمریكا نیز درست برخلاف قوانین داخلی خود به گسترش مناسبات با هند كه به آزمایش اتمی دست زده است اقدام می كند. عمل به این بند باعث اقدامی عملی در برابر اینگونه ریاكاری ها می شود.

در بند 8 آمده است: احتساب تهدید به حمله و یا هرگونه استفاده از سلاح هسته ای یا حمله به تاسیسات هسته ای به عنوان نقض صلح و امنیت بین المللی و لزوم واکنش سریع سازمان ملل و قطع همکاری کشورهای عضو N.P.T با کشور تهدید کننده و یا حمله کننده.

با عمل به این بند، استفاده از سلاح هسته ای و استفاده از آن به عنوان ابزاری برای تهدید كشورهای مستقل بی اثر می شود. در صورتی كه اجماع جهانی علیه دارندگان سلاح هسته ای ایجاد شود، سلاح باعث امنیت كشورهای دارنده نشده و تولید آن بی فایده خواهد شد.

در بند 9 آمده است: اجرای هرچه سریع‌تر و بدون قید و شرط قطعنامه کنفرانس 1995 درباره منطقه عاری از سلاح هسته‌ای در خاورمیانه.

قطعنامه 1995 به صورت واضع رژیم صهیونیستی را هدف می گیرد كه تنها دارنده سلاح هسته ای در خاورمانه بوده و از طرح این قطعنامه در هراس است. لاوروف، وزیر خارجه روسیه نیز بر اجرای این قطعنامه تاكید كرد.

در بند 10 آمده است: برچیده شدن سلاح‌های هسته‌ای در پایگاههای نظامی امریکا و متحدانش مستقر در سایر کشورها از جمله آلمان، ایتالیا، ژاپن و هلند.

اجرای این بند باعث از ین رفتن زمینه های رقابت تسلیحاتی بین آمریكا و شوروی شده و ریشه های بحران را از بین می برد و برای اولین بار به ترس اروپایی ها از زندگی زیر قارچ هسته ای پایان می دهد؛ مساله ای كه با پایان جنگ سرد نیز از بین نرفته و با طرح سپر دفاع موشكی ابعاد جدیدی به خود گرفته است.

در بند 11 آمده است: تلاش جمعی برای اصلاح ساختار شورای امنیت ساختار فعلی به شدت ناعادلانه و ناکارآمد است و از عوامل اصلی حمایت از دارندگان سلاح هسته‌ای است. اصلاح ساختار شورای امنیت و اصلاح و تکمیل N.P.T لازم و ملزوم یکدیگر و برای تحقق اهداف آژانس بین المللی انرژی اتمی ضروری‌اند.

به هیچ وجه نمی توان یكی از بخش های نظام بین الملل را اصلاح كرد در حالیكه در سایر بخش ها بی عدالتی اشكار وجود دارد. این شورای امنیت ساخته قدرت ها است كه به آنها اجازه می دهد هرگونه كه بخواهند به ایجاد رژیم های انحصارگراینه دست بزنند. با عمل به این بند زمینه های انحصار و نابرابری از بین می رود.

در چنین شرایطی كار برای ایالات متحده بسیار دشوار شده و این كشور نمی تواند هرگونه كه بخواهد به بازیگری بی رقیب در عرصه بپردازد؛ چیزی كه به آن عادت كرده بود.

درباره وبلاگ

آبادی بتخانه ز ویرانی ماست
جمعیت کفر از پریشانی ماست
اسلام به ذات خود ندارد عیبی
هر عیب که هست از مسلمانی ماست

مدیر وبلاگ : احسان نیك ورز

آخرین پست ها

جستجو

page rank google پیج رانك گوگل این وب

نظرسنجی

 • شما خواهان چه نوع مطالبی می باشید؟نویسندگان

ساعت فلش برای وبلاگ و سایت

pluginspage="http://r.office.microsoft.com/r/rlidFPGetFlash?clid=1033&ver=12&app=spdesign.exe" type="application/x-shockwave-flash" name="obj1" quality="High" style="width: 150px; height: 30px" menu="false" />
سیستم افزایش آمار میهن لینك